سه شنبه 5 تير 1403
تاريخ:سی و يکم مرداد 1402 ساعت 14:16
کد : 71995

مسافر پاریس با پنجمی جهان

 مسافر پاریس با پنجمی جهان
چهل امیرانی دومین دختر تیرانداز
در سومین روز از مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان باکو شرمینه چهل‌امیرانی در ماده تفنگ بادی صاحب سهمیه المپیک شد. چهل امیرانی ۲۴ سال دارد و این اولین حضورش در مسابقات قهرمانی جهان و دومین تجربه بین‌المللی او است.

به گزارش ایسنا، در جریان سومین روز از مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان باکو شرمینه چهل‌امیرانی در فینال تفنگ بادی زنان پنجم شد و سهمیه المپیک پاریس را دریافت کرد.

چهل امیرانی دومین دختر تیرانداز ایران است که سهمیه المپیک پاریس را کسب می‌کند. پیش از او هانیه رستمیان در قهرمانی جهان مصر به عنوان اولین ایرانی موفق به کسب سهمیه المپیک پاریس در ماده ۲۵ متر تپانچه شده بود.

نجمه خدمتی و الهه احمدی دیگر تیراندازان ایران در تفنگ بادی زنان بودند که با قرارگیری در رده ۷۵ و ۷۷ به کار خود در مرحله مقدماتی پایان دادند.

تاکنون نمایندگان تیراندازی ایران در این مسابقات در میکس تفنگ به مدال نقره و در تیم تپانچه زنان به مدال برنز رسیده‌اند. البته در این دو بخش سهمیه المپیک توزیع نمی‌شود.

گلنوش سبقت‌اللهی هم در تپانچه بادی فینالیست شد اما در فینال به دلیل مشکل فنی از خط مسابقه کنار گذاشته و هشتم شد.

نمایندگانی تیراندازی ایران فردا در ماده‌های تفنگ سه‌وضعیت مردان و تپانچه ۲۵ متر زنان رقابت می‌کنند.

مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان و توزیع سهمیه المپیک از ۲۶ مرداد تا سوم شهریور با حضور ۱۰۱ کشور در باکو در حال برگزاری است. در این مسابقات در هر ماده چهار سهمیه المپیک توزیع می‌شود.

انتهای پیام

 

http://abapress.ir/News/1/71995
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی