يک شنبه 31 تير 1403
تاريخ:بيست و هفتم آبان 1402 ساعت 13:33
کد : 72094

عادت به ورزش کردن

عادت به ورزش کردن
ماندگار است

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا نتایج تحقیقات جدید دانشگاه وسترن انتاریو، کانادا نشان می‌دهد که اگر برای دریافت پاداش، ورزش را آغاز کنید، ممکن است این عادت را حتی پس از، از بین رفتن انگیزه‌های مالی ادامه دهید.

تحقیقی روی بیش از ۵۸۰ هزار کانادایی در سه استان با استفاده از یک برنامه گام‌شمار نشان داد که حتی زمانی که پاداش‌ها پس از یک سال حذف شد، بیشتر شرکت‌کنندگان به‌طور تقریبی به‌همان اندازه به راه رفتن ادامه دادند.

استفاده از این برنامه به افراد کمک کرد تا به‌طور متوسط حدود ۹۰۰ گام به آمار روزانه خود اضافه کنند (دو برابر برای کسانی که در ابتدا از نظر فیزیکی غیر فعال بودند). وقتی مشوق‌ها، ۰.۰۴ دلار در روز به شکل پاداش برای کارت‌های بنزین، بلیط سینما و سایر امتیازات، از بین رفت، تعداد گام‌ها حدود ۲۰۰ گام کاهش یافت، چیزی که محققان دانشگاه آن را از نظر بالینی مهم نمی‌دانند.

شان اسپیلزبری، محقق اصلی این تحقیق گفت: در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید مردم به‌صورت رایگان بیرون بروند و ورزش کنند اما بدیهی است که با توجه به میزان بالای چاقی و عدم تحرک بدنی، اینطور نمی‌شود. این واقعیت که می‌توان برای شروع ورزش مشوق‌های پولی ارائه کرد و به‌طور دائم از آنها استفاده نکرد، نشانه بسیار دلگرم کننده‌ای است.

وی در مورد عادات ورزشی شرکت‌کنندگان در تحقیق افزود: برای اینکه یک توپ غلت بخورد، باید آن را لگد بزنید. هنگامی که توپ می‌چرخد، حرکت می‌تواند بر آن تاثیر بگذارد.

اسپیلزبری مدرک کارشناسی ارشد خود را زیر نظر استاد حرکت‌شناسی مارک میچل که در زمینه علوم رفتاری و سلامت دیجیتال، ازجمله تحقیقات قبلی در مورد نقش انگیزه‌های مالی بر فعالیت بدنی، مطالعه می‌کند، به پایان رساند.

شرکت‌کنندگانی که از یک برنامه منحل‌شده در انتاریو استفاده می‌کردند، برای پیاده‌روی خود طی یک سال، مشوق‌هایی دریافت می‌کردند، پاداش‌هایی که به افزایش تعداد گام‌ها به‌طور متوسط ۹۰۰ گام کمک می‌کرد (یا دو برابر برای کسانی که پیش از این غیرفعال بودند) سپس، بودجه دولتی حذف شد و پاداش‌ها نیز به همراه آن ناپدید شدند.

تحقیق دانشگاه وسترن نه تنها ساکنان انتاریو که از برنامه گام‌شمار استفاده می‌کردند، بلکه کاربرانی را در بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور مورد بررسی قرار داد، جایی که مشوق‌ها برای فعالیت طی دوره تحقیق باقی ماند و گروه‌های شبه کنترل را ارائه کرد.
 

http://abapress.ir/News/1/72094
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی