يک شنبه 31 تير 1403
تاريخ:بيست و پنجم شهريور 1402 ساعت 13:55
کد : 72027

اتفاق بزرگ

اتفاق بزرگ
بعد از اعزام اسکیت به هانگژو
مدیر تیم‌های ملی اسکیت با تشکر از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای اعزام تیم اسکیت سرعت به بازی‌های آسیایی هانگژو چین گفت: اگر اعزام این رشته بعد از ۱۳ سال به بازی‌های آسیایی هانگژو نادیده گرفته می‌شد به بدنه اسکیت لطمه می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا. در ارزیابی از وضعیت ورزشکاران اسکیت سرعت و فری استایل اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو چین اظهار کرد: با تست‌های آمادگی که از لحاظ فنی و بدنی از ورزشکاران اعزامی به هانگژو داشتیم، به خصوص نتایج خوب ورزشکاران فری استایل در مسابقات اخیر ما را به کسب نتایج راضی کننده در بازی‌های آسیایی هانگژو چین امیدوار کرد. ورزشکاران ما از آمادگی خوبی در این رشته برخوردارند و تنها باید شرایطی فراهم کنیم که ورزشکاران بدون هیچ دغدغه و استرسی در مسابقات حاضر شوند. چون نتایج ورزشکاران این رشته طی ۴ ثانیه مشخص می‌شود، در نتیجه ورزشکاری که از نظر روانی شرایط ایده‌ال و خوبی داشته باشد پیروز میدان خواهد بود. ورزشکاران فری‌استایل رکوردار جهان هستند و اگر روز مسابقه روز آنها باشد، قطعا خوش‌رنگ‌ترین مدال‌ها را می‌توانند کسب کنند. در این رشته می‌توانیم مدال کسب کنیم مگر این که اتفاق خاصی رخ دهد چون در تمام تورنمنت‌های بین‌المللی که شرکت کردند با مدال برگشتند.

سعی کردیم بهترین‌ها را گزینش کنیم
وی همچنین درباره وضعیت ورزشکاران سرعت در هانگژو افزود: این رشته با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه بود و ورزشکاران اعزامی این دغدغه را داشتند که بلاخره به هانگژو اعزام می‌شوند یا خیر؟ آشوبی که در اردوی سرعت افتاده بود تا یک جایی کنترل می‌شد و در جای دیگر نگران کننده بود تا این که در آخرین جلسه ستاد بازی‌ها پس از این که مشخص شد این رشته نیز به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود ورزشکاران بدون دغدغه و با جدیت تمرینات را پیگیری می‌کنند تا به نتایج خوبی دست پیدا کنند. هر چند انتخاب نفرات اعزامی در بخش سرعت و فری استایل واقعا سخت بود اما سعی کردیم با نظر کادر فنی و با انجام چند مرحله رکوردگیری بهترین‌ها را برای بازی‌های آسیایی گزینش کنیم.

مدیر تیم‌های ملی اسکیت از اعزام ۱۲ ورزشکار در رشته اسکیت سرعت و فری استایل خبر داد و گفت: در سرعت نهال مقدم رحمانی (کاپیتان تیم)، ملیکا منوچهری‌راد، نگین شیخی و مهشید کیایی و در بخش پسران محمدامین حیدری، امیر بهزادی بروجنی، کیارش شاه‌محمدی و آزاد همتی و در فری استایل رومینا سالک، ترانه احمدی، رضا لسانی و امیرمحمد سواری ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو چین را تشکیل می‌دهند.

هنرجو در پاسخ به این پرسش که آیا در اسکیت سرعت نیز پیش‌بینی کسب مدال در بازی های آسیایی دارید یا خیر؟ افزود: در اسکیت سرعت در رشته امدادی زنان و مردان سوم آسیا هستیم و تلاشمان کسب بهترین نتیجه در این رشته است. البته پیش‌بینی مدال در امدادی تا زمانی که در جریان مسابقات قرار نگیریم سخت و امکانپذیر نیست.

اگر اسکیت به هانگژو نمی‌رفت، لطمه می‌خورد
وی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد جامعه اسکیت را رشته سرعت تشکیل می‌دهد و این رشته در استان‌ها بسیار فعال است، بنابراین اگر این رشته برای اعزام به بازی‌های آسیایی هانگژو نادیده گرفته می‌شد به بدنه اسکیت لطمه می‌خورد از این جهت از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تشکر می‌کنم که با نگاه مثبتی که به این رشته داشت شرایط اعزام آن را به بازی‌های آسیایی فراهم کرد.

مدیر تیم‌های ملی اسکیت در پایان افزود: خانواده اسکیت سرعت بعد از ۱۳ سال مجوز حضور در بازی‌های آسیایی را گرفت و این بزرگ‌ترین اتفاق برای این رشته بود.

http://abapress.ir/News/1/72027
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی