يک شنبه 2 مهر 1402

بازسازی آزادی

بازسازی آزادی
۱۳۰۰ میلیارد تومان بودجه می‌خواهد
ورزشگاه آزادی با گذشت چندین دهه از افتتاح آن هنوز هم یکی از ورزشگاه‌های بزرگ و معتبر ایران و جهان به شمار می‌رود و بازی‌های بزرگ و ملی در این استادیوم برگزار می‌شود. با این حال با گذشت زمان نیاز به بازسازی بر سر این ورزشگاه بزرگ سایه انداخته و ضرورت‌های بازسازی فنی در سایه تخصیص بودجه مناسب بیش از گذشته محسوس است.

به گزارش ایسنا، شواهد امر و گفتمان‌های موجود مدیران ورزشی در برهه کنونی نشانگر اهتمام جدی وزارت ورزش و جوانان به بازسازی استادیوم آزادی است تا این ورزشگاه بزرگ و ملی در سایه بازسازی کامل هم‌چنان عنوان بزرگ‌ترین ورزشگاه ایران را از آن خود داشته باشد. برخی اظهارنظرهای رسانه‌ای انجام شده حاکی از آن است که اگر در این برهه ورزشگاه آزادی بازسازی نشود فقط به مدت دو سال قابل استفاده خواهد بود و همین امر بر حساسیت‌های ارائه یک برنامه عملیاتی قابل اجرا برای بازسازی کامل این مجموعه ورزشی می‌افزاید. با توجه به وضعیت کنونی مجموعه آزادی و گستردگی مسائل فنی و عمرانی، به نظر می‌رسد بودجه فعلی پاسخگوی بازسازی مجموعه آزادی نخواهد بود و آغاز و اتمام فرایند بازسازی ورزشگاه ملی ایران نیازمند بودجه‌ای جدا و قابل اعتنا از سوی دولت است.

*بازسازی ورزشگاه آزادی چند سال طول می‌کشد؟

"اگر آزادی را به ما تحویل بدهند و اعتبار لازم را داشته باشیم، بازسازی آن ۱۸ تا ۲۰ ماه زمان می‌برد در غیر این صورت مجبوریم همزمان با برگزاری بازی‌ها و طی ۳ سال کار را پیش ببریم."

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، به گفته عسگریان مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، سکوهای استادیوم آزادی حدود ۴۵ هزار متر مربع بوده و تلاش آن‌ها بر این اساس است که منطقه غربی و طبقه همکف آن را در راستای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بتن‌ریزی کنند.

او می‌گوید: ما نمی‌توانیم تا زمان برگزاری رقابت‌های فوتبال بازسازی را به پایان برسانیم مگر این که فدراسیون فوتبال همکاری لازم را با ما داشته باشد. سعی داریم کارهای ساختمانی را به اتمام برسانیم تا همزمان با برگزاری بازی‌ها ادامه کار را نیز داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پیرامون مسائل فنی بازسازی تصریح کرد: آزادی ۳ بخش ضلع غربی، شرقی و پشت دروازه‌ها را دارد که کار بازسازی را از ضلع غربی که شرایط خوبی نداشت، آغاز کردیم تا نیمکت ذخیره‌ها و فضای رختکن‌های این بخش را به زودی آماده کنیم. در بخش دیگر ضلع شرقی و پشت دروازه‌ها را نیز آغاز خواهیم کرد.

عسگریان در پاسخ به این پرسش که این پروژه چقدر زمان‌بر است، افزود: اگر آزادی را به ما تحویل بدهند و اعتبار لازم را داشته باشیم، ۱۸ تا ۲۰ ماه زمان می‌برد، در غیر این صورت همزمان با برگزاری بازی‌ها ۳ روز در هفته را از دست می‌دهیم و تنها ۴ روز زمان برای بازسازی باقی می‌ماند و در این صورت پروژه طی ۳ سال انجام می‌شود.
 

http://abapress.ir/News/1/71996
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی