سه شنبه 5 تير 1403

سرپرست فدراسیون

 سرپرست فدراسیون
در راه هانگژو
سرپرست فدراسیون شطرنج در لیست اعزامی‌ها به بازی‌های آسیایی هانگژو قرار دارد و این در حالی است که تیم ملی زنان این رشته به بهانه کیفی شدن کاروان از حضور در بازی‌های آسیایی کنار گذاشته شده‌ است.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، شطرنج ایران قرار بود در بازی‌های آسیایی هانگژو ۱۰ نماینده در بخش مردان و زنان داشته باشد و نمایندگان ایران در هر دو بخش به صورت تیمی رقابت کنند اما اکنون مبینا علی نسب تنها نماینده شطرنج زنان ایران در هانگژو خواهد بود و سایر دختران شطرنج‌باز از کاروان حذف شدند.

خط خوردن ۴ شطرنج‌باز زن از بازی‌های آسیایی در آخرین نشست‌های ستاد عالی بازی‌ها صورت گرفت و دلیل آن عدم شانس کسب مدال در بخش تیمی زنان عنوان شد. این در حالی است که تیم زنان ایران پیشتر در المپیاد جهانی مقام سوم را کسب کرده بود و احتمال شانس رتبه خوب در بازی‌های آسیایی برای آنها وجود داشت.

رقابتهای المپیاد جهانی سال گذشته در چنای هند انجام شد و تیم ملی زنان ایران با ترکیب مبینا علی‌نسب، آنوشا مهدیان، آناهیتا زاهدی‌فر، سحر معصومی و میترا اصغرزاده در جایگاه سوم دسته B قرار گرفت که آنها نسبت به قبل هشت پله صعود کرده بودند.

حال با وجود حذف زنان به بهانه کیفی شدن، شهرام عظیمی سرپرست فدراسیون در لیست اعزامی‌ها به بازی‌های آسیایی قرار گرفته است. این در حالی است که در دیگر فدراسیون‌ها شاهد هستیم که برخی روسای فدراسیون‌ها همچون بدمینتون، تنیس، اسکیت و .. اعلام کرده‌اند که جای خود را به ورزشکارانشان خواهند داد تا بتوانند تعداد بیشتری نماینده در هانگژو داشته باشند اما در شطرنج شرایط متفاوت است.

کارشناسان حاضر در فدراسیون شطرنج با پیش‌داوری از اینکه شطرنج‌بازان زن ایران در بخش تیمی مدالی نخواهند داشت تعداد سهمیه‌ها را کاهش داده‌اند تا تنها یک نماینده زن در هانگژو داشته باشیم و حالا سرپرست فدراسیون به همراه مهرداد اردشی به هانگژو خواهند رفت.

شهرام عظیمی پیشتر درباره کم شدن تعداد شطرنج‌بازان زن اعزامی به هانگژو به ایسنا گفته بود که "رویکرد ستاد عالی بازی‌های آسیایی اعزام کیفی است و من هم به عنوان کارشناس ورزشی کشور از این تصمیم ستاد عالی حمایت می‌کنم و آن را قبول دارم. بازی‌های بزرگ مثل المپیک و آسیایی جای تجربه اندوزی نیست. در بخش کارشناسی دوستان فنی به این نتیجه رسیدند که زنان در بخش تیمی مدال کسب نخواهند کرد. به همین خاطر خواهش کردیم یک سهمیه زنان حفظ شود. با این استراتژی قرار است ۵ مرد و یک زن را به بازی‌های آسیایی اعزام کنیم."

انتهای پیام

 

http://abapress.ir/News/1/71981
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی