شنبه 1 ارديبهشت 1403

کدام آجیل

کدام آجیل
چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد؟
نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که مصرف فقط پنج عدد بادام در روز باعث افزایش چربی‌سوزی ورزش می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا آجیل می‌تواند راه‌حل ایده‌آل در سال نو برای طرفداران تناسب اندام باشد، زیرا خوردن مقدار کم آن باعث افزایش متابولیسم در یک جلسه تمرینی می‌شود. نتایج پژوهش کنونی نشان داده است که خوردن فقط پنج عدد بادام در روز می‌تواند توانایی چربی‌سوزی بدن را حین ورزش افزایش دهد.

این آجیل ریز می‌تواند بهترین راه‌حل سال نو برای علاقه‌مندان به تناسب اندام باشد، زیرا باعث افزایش متابولیک قابل توجهی در یک جلسه تمرین خواهد شد.

محققان دانشگاه ایالتی آپالاچیان در کاناپولیس ایالات‌متحده دریافتند که بدون در نظر گرفتن جنسیت، شرکت‌کنندگانی که روزانه ۵۷ گرم بادام مصرف می‌کردند، بلافاصله پس از تمرین شدید، چربی مفید بیشتری در خون خود داشتند.

نتایج این پژوهش که در نشریه مرزها در تغذیه (Frontiers in Nutrition) منتشر شده است، نشان داد که مصرف روزانه بادام، متابولیسم افراد را تغییر، التهاب و استرس را کاهش و به بدن اجازه می‌دهد تا پس از ورزش سریع‌تر بهبود یابند.

کسانی که در رژیم غذایی خود بادام را گنجاندند، نسبت به گروه کنترل، خستگی و تنش کمتری ثبت کردند، قدرت پاها را بهبود بخشیدند و آسیب عضلانی کمتری را گزارش کردند. مولکول چربی مفید، معروف به ۱۲، ۱۳-دی هیدروکسی (یا ۱۲، ۱۳-DiHOME) که از اسید لینولئیک توسط بافت چربی قهوه‌ای سنتز می‌شود، تاثیر مثبتی بر متابولیسم و تنظیم انرژی این افراد داشت.

همچنین نتایج این پژوهش نشان داد، افرادی که بادام مصرف می‌کنند ۶۹ درصد بیشتر از این مولکول چربی در پلاسمای خون خود در مقایسه با گروه کنترل داشتند که این مورد منجر به بازیابی متابولیک سریعتر پس از ورزش شد.

گروهی که بادام می‌خوردند، ۴۰ درصد کمتر از یک ماده مضر در بدنشان داشتند که می‌تواند بر سلامت و نحوه بهبودی پس از ورزش تاثیر بگذارد.

دکتر دیوید نیمن، پژوهشگر این تحقیق، استاد و مدیر آزمایشگاه عملکرد انسانی دانشگاه ایالتی آپالاچی در پردیس تحقیقاتی کارولینای شمالی می‌گوید: «در این پژوهش نشان دادیم، داوطلبانی که روزانه ۵۷ گرم بادام به مدت یک ماه قبل از مسابقه تمرینی آخر هفته مصرف کردند، مولکول ۱۲، ۱۳-DiHOME بیشتری در خون آنان بلافاصله پس از ورزش نسبت به داوطلبان کنترل مشاهده شد».
 

https://abapress.ir/News/1/72206
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی